Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 03.02.2014 14:55:08 

SDH Výčapy

Ex Letohrad‚ Lipová
 

Extraliga Letohrad – Kunčice a Lipová

Tak jsem konečně zavítala na letošní extraligu. Sice už si nedělám přesné poznámky, ale řekla jsem si proč i tak nenapsat článek. Koho zajímá, jak to vidíme my, si to přečte, koho moje kecy neberou to číst nemusí J Po propršeném týdnu, který do naší republiky přivedl povodně nás čekal typický letní víkend. Sluníčko pražilo už od rána a to v Letohradu nebývá zvykem. Našim klukům se příliš nezadařilo, nikde nebyl viditelný problém, přesto byla pomalejší voda. Ovšem trnaváci, kteří stále nemají hotovou svoji mašinu chodí s naší Máňou a šlape jim to. Podařilo se jim vyhrát díky ní i druhé kolo extraligy. Druhé Lavičky a třetí Sychotín, který je zatím asi největším překvapením. Vypadá to, že klukům to vychází a kdoví, jestli nebudou atakovat příčky nejvyšší.

Těsně před koncem mužské kategorie ovšem přišla bouřka. Při intenzivním dešti se dráha během pár chvil změnila na brouzdaliště. Když přešlo to nejhorší, rada extraligy se dohodla, že soutěž bude pokračovat poté, co pořadatelé udělají něco s tratí. Ti dělali vše, co bylo v jejich silách. Viděli jsme nejrůznější způsoby, jak dostat vodu ze země – od vytlačování prknem po vsakování do molitanů. Nevím, jestli to pomohlo, ale snahu vytvořit pro závodníky co nejlepší podmínky, pořadatelům nikdo nemůže upřít.

Pak se ovšem znovu rada domlouvala a až za dalších 20 minut vyběhlo první ženské družstvo, celkově to teda byla více než hodinová pauza.

V ženské kategorii ubylo týmů jezdících pravidelně. Kromě nás jsou to i několikanásobné mistryně z Nevcehle. Tím se snížila konkurence a nejspíš si to o titul rozdá Vitiněves, Radíkov a Chrášťany.  Bylo jasné, že v Letohradu neuvidíme brutální výkony vzhledem k dráze, spíše se jednalo o prověrku strojnic. Tohle tvrzení nám ale totálně vyvrátily holky z Vitiněvsi, které dokázaly zaběhnout 16:67s a téměř sekundovým náskokem vyhrát. Druhé Chrášťany s prostřikem 17:71s a třetí Radíkov s ještě větším 18:11s.

Čekali jsme až do konce, kluci brali celé 2 body, ani uvést jsme to nemohli J. Poté jsme se vydali na strastiplnou cestu.

 

Nebo aspoň mě coby řidičce tak připadala. Úzoučké silničky lemující stromové aleje s ukrutnými zákrutami do kopce i z kopce, až jsem měla podezření, že jedeme do Vrbětic. :-)Samozřejmě při znění nového cd od Morčat.  Nicméně kolem 8 večerní jsme šťastně dojeli do Lipové. Bylo to taktak, že jsme stihli vybrat ideální místo pro altán. V Lipové jsme byli už vloni, ale stejně nás opět příjemně překvapila rozlehlost areálu. Ještě jsme se ani neubytovali a už začala hrát kapela a první odvážlivci se svíjeli v rytmu hudby. Někdo si užíval první extraligový večer více, někdo méně. Někdo parketem proplouval, někdo se protančil až ke ztrátě klíčů.:-) Nutno ovšem smeknout před kapelou, nebyli to žádní amatéři.

Nedělního rána opět vylezla ta hnusná žlutá koule spouštějící kladívka v hlavách:-) Slunko bylo nemilosrdné a zanechalo následky na kůži všech, co nebyli ve stínu. Na pěkné dráze s tartanovým náběhem se očekávaly rychlé útoky. Většinu nadějí na rekordní výkony ale zhatily nelehké terče. Útok našich kluků vypadal líp než sobotní, nebýt prostřiku Valíka NetrefilaJ Takhle čas 17:92s a poslední bodované místo. Největším překvapením (nejspíš i pro ně samotné) se staly Neplachovice, které s jedinou 16-ctkou dne zvítězily. Na druhém místě kluci z Laviček, kteří se vtěsnali před Trnavu o jednu setinu vteřiny časem 17:14s.

Ženkou kategorii ovládla Vitiněves 16:40s, která si druhým vítězstvím zajistila slušný náskok v celkovém hodnocení. Druhé Petrůvky se zapůjčenou rozdělovačkou a třetí Sychotín. Velmi povedený útok předvedly domácí ženy z Lipové 17:81s.Vzhledem k tomu, že celý víkend stály na nohou a staraly se o všechny hosty, jim patří velká poklona.  Celkově můžeme pořadatelům jen závidět jejich zázemí. Obrovský krásný areál s luxusními sprchy, záchody, tělocvičnou na přespání, rychlou dráhou a mnoho další. Moje osobní výtka by se týkala zbytečně moc mluvného moderátora, který by si některé věci mohl nechat pro sebe. Přece jen přenos sleduje rodina, partneři a další…

Že být hasičem není jen o závodech a zábavě jsme se mohli přesvědčit právě o tomto víkendu. Slovo POVODNĚ se skloňovalo ve všech pádech a někteří už měli doma sbaleno a rovnou vyráželi na pomoc zaplaveným oblastem.

Co říci na závěr? Už jsem psala mnohokrát, že extraligová atmosféra nejde popsat, ale musí se zažít.

TOPlist