Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 03.02.2014 14:55:08 

SDH Výčapy

Shrnutí sezóny
 

Shrnutí sezóny na výročce 2012

 

Dobrý večer,

dovolte mi, abych pár slovy shrnula naši sezónu. Nejprve několik čísel:  Letos jsme se zúčastnily celkem 33 závodů, z toho 14 kol extraligy a 11 soutěží třebíčské ligy.

Prioritní pro nás byla extraliga ČR, jejíž začátek vypadal více než slibně. Dařila se nám jedna šestnáctka za druhou a po prvních čtyřech kolech extraligy jsme v silné konkurenci obsazovaly průběžnou druhou příčku. Poté ale přišlo zranění jedné proudařky a my byly nucené překopat sestavu a shánět záskoky nejen z našeho okolí. Když už se zdálo, že i přes tuhle nepřízeň osudu se dostaneme, před posledními třemi koly tři členky oznámily, že končí. Pro mnohé družstva by to znamenalo okamžitý zánik, my se ale jen tak lehce nevzdaly a bojovaly do posledního zbytku sil. Dokázaly jsme sehnat všestranné lidi, co doplnili naši sestavu a seriál extraligy doběhaly. Nakonec to stačilo „jen“ na 5. místo, pro nás je to, ale vzhledem k těmto podmínkám velký úspěch. O našem zlepšení mluví dosažené časy hlavně z první poloviny sezóny – celkem 5 časů pod 17 vteřin, z nichž nejrychlejší byl 16:41 v Lipové.

Dále jsme objely většinu závodů třebíčské ligy. Sice jsme závodily v hodně upravených sestavách, přesto se nám podařilo vybojovat titul. Výčapy se tak můžou chlubit naprostým vítězstvím Třebíčské ligy 2012.

Zúčastnily jsme se také prestižních závodů, jako je Pohár mistrů ve Vacenovicích, kde jsme obsadily 3. místo, dále pak Memoriálu Vladimíra Iljiče Lenina nebo nočních závodů v Telči.

Po tom, co jsme vám nastínily naši nezáviděhodnou situaci, jistě tušíte, komu patří poděkování. Je to všem zaskakujícím hasičkám, které mnohdy musely podstoupit dalekou cestu a vzdát se veškerých svých dalších aktivit.

Další, ale rozhodně ne menší poděkování, putuje k celému družstvu mužů za jejich trpělivost. Nejen nás vozit křížem krážem po celé republice, ale za pomoc při jakémkoli technickém problému a v neposlední řadě za psychickou podporu, která byla potřeba.

Na závěr zbývá otázka: Co výčapské družstvo žen a sezóna 2013? Odpověď však je ve hvězdách. V pěti a méně lidech se prostě běhat nedá. Nástupkyně v dětských řadách mají sice perspektivní budoucnost, ale pár let jim ještě chybí. Stojíme tedy před problémem, který může způsobit, že po více než deseti letech nebude naše obec reprezentována v ženské kategorii. Zima je ale dlouhá, budeme se tedy snažit ze všech sil, oslovovat známé i neznámé. Pevně věříme tomu, že tu příští rok opět vystoupíme a budeme se moci pochlubit úspěšným reprezentováním naší obce.

TOPlist